Sztuczne paznokcie

Sztuczne paznokcie to szybki i tani sposób aby nadać Twoim dłoniom zadbany wygląd. Odpowiednio pielęgnowane, potrafią utrzymać się na płytkach nawet tydzień. Po tym czasie same odpadają. Do wyboru są różne modele, eleganckie długie i zakończone w szpic lub na co dzień nieco krótsze i prosto opiłowane. W opakowaniu jest komplet płytek i klej do ich przymocowania. Każda płytka od spodu jest ponumerowana, co ułatwia dopasowanie do właściwego palca. Klej nie niszczy naturalnych paznokci, lecz należy uważać gdyż w pojedynczych przypadkach może wywołać lekkie podrażnienie.


sztuczne paznokcie

Nakładanie sztucznych paznokci
– dzień przed nałożeniem płytek usuń skórki na około paznokcia. Dzięki temu płytka przyklei się dokładniej. Nie rób tego zabiegu tego samego dnia co naklejanie, gdyż miejsca po wyciętych skórkach mogą być podrażnione. Jeżeli podczas usuwania skórek skaleczyłaś się, odczekaj aż ranka zagoi się. W przeciwnym razie klej może wywołać stan zapalny tego miejsca.

– sztuczne płytki zazwyczaj są bardzo długie, jeśli chcesz je skrócić to zrób to przed przyklejeniem ich. Przyłóż do naturalnych i zaznacz ołówkiem po wewnętrznej stronie długość jaką chciałabyś mieć. Potem odetnij nożyczkami nadwyżkę.

– Wyciśnij kropelkę kleju na sztuczny paznokieć. Potem przyłóż go do paznokcia naturalnego najpierw u nasady, a następnie, delikatnie przyciskając, naklej na cały paznokieć.

– po nałożeniu wszystkich umyj dłonie ciepłą wodą z mydłem i dokładnie osusz.Wygładź paznokcie specjalną polerką. Odtłuścisz je i usuniesz resztki mydła.
– Na koniec posmaruj sztuczne paznokcie (ale nie pokryte lakierem) kremu do rąk. Będą wówczas mniej łamliwe i bardziej elastyczne

Malowanie sztucznych paznokci
Możesz używać tych samych lakierów, jakimi pokrywasz naturalne. Do ich usuwania zaś stosuj zmywacz bez acetonu, które nie rozpuszczą naklejonych płytek.

Pielęgnacja
Pisząc na komputerze lub klawiaturze telefonu używaj opuszków palców. Uchronisz je przed uszkodzeniami. Pierz i zmywaj w rękawiczkach, paznokcie w połączeniu z detergentami mogą odpaść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *