Prezenty ślubne

prezent na ślub

Prezenty ślubne w raz z wiekiem nabierają innego wymiaru. To nie jest era w której, para młoda otrzymuje kryształowe wazony, komplety sztućców czy też obfite bukiety kwiatów. Dziś Państwo młodzi oczekują głównie pieniędzy lub sami sporządzają listę żądanych prezentów. Nikt z pewnością nie ucieszyłby się z pięciu kompletów pościeli, trzech żelazek, dwóch tosterów oraz sterty kwiatów. To już stało się nie modne.Najprostszym i zarazem najkorzystniejszym prezentem na ślub są pieniądze, zazwyczaj ofiarowane w białej kopercie, lecz czemu ma być tak monotonnie? Jest mnóstwo pomysłów na ciekawy a czasem nawet zabawny sposób ofiarowania pieniędzy.

Ciekawe pomysły na prezenty ślubne:

1. Modnym sposobem stało się, zawieszenie banknotów na drzewku szczęścia. Sztuczne Drzewko można kupić gotowe (wykonane z kamyczków i drutu umiejscowionego na kamieniu) lub prawdziwą roślinę kwiat. W fantazyjny sposób poprzyczepiane banknoty 10 zł lub 20 zł sprawią naprawdę oryginalny efekt.
Jeśli nie chcesz aby pieniądze były widoczne na pierwszy rzut oka, umieść je w płóciennych małych woreczkach i przywiąż do gałązek. Tak przygotowane drzewko będzie piękną ozdobą w domu Państwa młodych a pieniądze na pewno wykorzystają na praktyczny cel.

2. Drugim pomysłem, jest umieszczenie pieniędzy w ozdobnym pudełku o rozmaitej formie. Pomysł wyłącznie należy do Ciebie. W tym przypadku na zdjęciu mamy okrągłe pudełko a banknoty 10 zł pozwijane w ruloniki. Z tego względu, że ślub był na wsi świetnie sprawdziło się siano ozdobne, które zostało wykorzystane do zawiązania ruloników i przykryciu banknotów. Całość Zawinięta w ozdobny przeźroczysty celofan.

Pamiętaj, aby całość sprawiała ładny efekt, postaraj się o ładne banknoty takie prosto z bankomatu. Pogniecione i zniszczone nie będą efektowanie prezentować się.

Uzupełnieniem do całości, była wykonana własnoręcznie pamiątkowa kartka.

prezenty ślubne prezent slubny

3. Jeżeli z jakiś powodów po prostu nie chcesz ofiarować pieniędzy a chcesz dać pożyteczny prezent to idealnym rozwiązaniem są torty ślubne z ręczników, szlafroków lub pościeli. Fantazyjnie ozdobione, ułożone piętrowo niczym olbrzymi tort będzie zaskoczeniem dla Pary młodej.

Jakie prezenty na ślub zamiast kwiatów?

Nowożeńcy co raz częściej postanawiają dołączać do zaproszenia liścik w formie wierszyka sygnalizującego co by chcieli zamiast ciętych kwiatów (bukietów).

Najpopularniejsze są:
– Butelka wina
– Kosz słodyczy
– Książki
– Przybory szkolne z myślą o obdarowaniu nimi dzieci z domu dziecka
– Świeczki
– Kwiaty doniczkowe

Wszystko w miarę rozsądku, dana rzecz lub komplet ma się mieścić w cenie bukietu, czyli mniej więcej do 50-70 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *