Pielęgnacja paznokci

Wygląd paznokci, świadczy o tym jak o nie dbasz. Natychmiast wychodzą na jaw wszelkie zaniedbania. Pielęgnacja paznokci jest ściśle powiązana z pięlęgncją dłoni dlatego tak jak dbasz o wygląd dłoni równie korzystny wpływ ma na płytki paznokci. Dłonie mają cienką, delikatną i równie wrażliwą skórę jak na twarzy. Cienka podściółka tłuszczowa ma tendencję do ciągłego przesuszenia. Wymagają regularnej troskliwej opieki, bo są najmniej chronioną częścią ciała. Codzienne narażanie ich na kontakt z detergentami, witarem, chłodem, zimną wodą niszczą ich piękny wygląd. Zaniedbane dłonie i paznokcie ciężko ukryć, dlatego warto zrobić wszystko by wyglądały perfekcyjnie.

Proste i skuteczne zasady pielęgnacji:

1. Staraj się myć dłonie w letniej wodzie, nigdy w gorącej. Może ona nadmiernie wysuszyć skórę i ją podrażnić. Podczas podróży lub w pracy do czyszczenia dłoni możesz używasz nawilżających chusteczek do demakijażu.

2. Zrezygnuj z tradycyjnych mydeł w kostkach, które nadmiernie wysuszają skórę. Zastąp je delikatnymi żelami lub mydłami w płynie, są higieniczne i często zawierają składniki odżywczo-nawilżająco.

3. Do prac domowych, zwłaszcza prania i zmywania, zakładaj ochronne gumowe rękawiczki. Proszki do prania i płyny do naczyń zawierają detergenty, które podrażniają skórę i osłabiają jej naturalną odporność. Przed nałożeniem rękawiczek, wcześniej posmaruj dłonie kremem nawilżająco-ochronnym.

4. Raz na tydzień zrób delikatny peeling dłoni. Specjalne, przeznaczone tylko do dłoni znajdziesz w drogeriach. Możesz też użyć peeling do twarzy. Dzięki czemu skóra będzie delikatniejsza i gładsza.

5. Co 10 dni na noc nałóż na paznokcie i dłonie maseczkę. Może to być gruba warstwa odżywczego kremu do rąk lub nawilżająca maseczka do twarzy. Nałoż rękawiczki i połóż się spać.

6. Obowiązkowo po każdym myciu lub zetknięciu się z detergentami kremuj dłonie. Na dzień najodpowiedniejsze są nawilżające, na noc odżywczo-regenerujące. Po ich nałożeniu dobrze jest lekko pomasować skórę. Do pielęgnacji można wykorzystać też olejki i balsamy.

Zdrowe i zadbane paznokcie staną się ozdobą Twoich dłoni,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *