Paznokcie żelowe

Metoda żelowa jest jednym z kilku sposobów na upiększenie i przedłużenia paznokci. Popularna zarówno w krajach europejskich jak i w Azji i Usa. W Polsce paznokcie żelowe także mają swoją rzeszę wielbicieli.

Podstawą jest odpowiednia lampa UV i płyn, który ułatwia usunięcie warstwy depresyjnej po wyciągnięciu paznokci z lampy. Istotne jest prawidłowe nałożenie żelu.
Prawidłowo rozprowadzony żel należy utwardzać 2-3 minuty. Tips żelowy budowany jest z trzech warstw, każda utrwardzana za pomocą lampy.

Żele dzielimy na jednofazowe (samopoziomujące, rzadkie) i trójfazowe. Najczęściej stosuje się jednofazowe gdyż są łatwiejsze w użyciu. W przypadku żelu trójfazowego stosuje są trzy rodzaje żeli, każdy na inną warstwę.

Metoda żelową wykorzystywana jest na trzy sposoby:

1) żel na naturalną płytkę – idealny dla pań które mają problem z łamliwością paznokci oraz preferują naturalną długość płytek. Żel idealnie zabezpiecza je przed różnego typu urazami.

2) żel na tips – w tym przpadku zazwyczaj używane są żele samopoziomujące się 1-fazowe. Pozwala na dość spore przedłużenie paznokci według uznania klientki. Długość nie powinna przekroczyć 2/3 naturalnej płytki paznokcia, wygląda to wówczas estetycznie.

3) żel na formę (szablon) – dla pań pragnących uzyskać piękny kształt przedłużonego paznokcia, lub o niestandardowych wymiarach płytki. Idealne do tego są żele o gęstej konsystencji, nakładane na specjalne szablony.

Tipsy żelowe są dla Pań prowadzących spokojny tryb życia oraz o eleganckim i delikatnym stylu, ponieważ bardziej są podatne na uszkodzenia mechaniczne niż na przykład paznokcie akrylowe. Dla pań pracujących w biurze polecane są tipsy akrylowe.

Przedłużanie paznokci z wykorzystaniem żelu jest techniką dość trudną. Obejmuje kilkanaście kroków z wykorzystaniem preparatów, płynów i różnorodnych pilników o różnej gradacji. Wymaga skupienia i zręczności stąd pomocny będzie kurs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *