Paznokcie akrylowe

Paznokcie akrylowe obok paznokci żelowych są jedną z najpopularniejszych metod na pięknie wyglądające paznokcie. Metoda ta sprawia, że paznokcie są bardziej odporne na czynniki mechaniczne niż paznokcie żelowe.

Do wykonania owych paznokci niezbędne są proszki akrylowe o naturalnym odcieniu (np. akryl różowy, bezbarwny lub biały), zestaw proszków kolorowych i płyn akrylowy.
Dobrej jakości proszek musi być miałki a po połączeniu z płynem tworzyć plastyczną masę, powienien też się łatwo opiłować. Kolejnym preparatem, który musisz posiadać to tzw Primer czyli wytrawiacz płytki paznokci. Niezbędny przed nałożeniem akrylu na płytkę pazokcia, gdyż zwiększa jego przyczepność. Niezbędny jest też pędzelek z włosia dobrego gatunku. Metoda ta nie wymaga lampy UV, gdyż akryl schnie bardzo szybko.

paznokcie akrylowe akryl paznokcie paznokcie akrylowe migdałki akryl paznokcie tipsy

Zalety tipsów akrylowowych to przedewszystkim wytrzymałość i twardość. Odpowiednie są dla osób które często obgryzają paznokcie oraz odpowiednie do zamaskowania defektów płytki. Tipsy akrylowe sprawdzą się również wtedy gdy nie jesteś zadowolona z kształtu swoich płytek paznokciowych – akryl pozwoli Ci ukształtować nowy kształt.

Główne Wady tej metody to intensywny i nie przyjemny zapach płynu akrylowego oraz paznokcie są poddawane intensywnej obróbce przy użyciu pilnika lub frezarki do paznokci.

Warto urozmaicić wygląd paznokci w ozdoby 3D czyli wypukłe trójwymiarowe. Najczęściej są to serduszka, kwiatuszki, listki lub inne ciekawe wzorki. Daje to możliwość wykazania umiejętności manualnych oraz uruchomienia wyobraźni.Ozdoby te świetne są na przyjęcia, bale i inne ważne imprezy.

Jest to dość ciekawa metoda lecz trudna. Warto skorzystać z Kursu na paznokcie, odpowiednio przygotuję Cię do tej metody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *