Odżywki do paznokci

Twój problem to słabe i rozdwajające się paznokcie? marzysz o mocnych i naturalnie błyszczących? Jest na to rada, sięgnij po specjalny preparat, który wzmocni płytki i nada im zdrowy wygląd. Dzięki odżywkom Twoje paznokcie będą gładkie i błyszczące.

Zaniedbane i rozdwajające się płytki najchętniej przykryłabyś kolorową emalią. Nie jest to dobry pomysł, zrób przerwę i odstaw kolorowe lakiery. W tym momencie należy zadbać o kondycję paznokci i użyć do tego odżywki do paznokci. Przede wszystkim zregeneruje osłabioną płytkę, lecz musisz uzbroić się w cierpliwość, te efekty nie są błyskawiczne. Kuracja powinna trwać około 3-4 tygodnie.

Wybierz odpowiednią odżywkę i dopasuj ją do stanu paznokci:

1. Paznokcie są nierówne, pofałdowane lub mają bruzdy.
użyj odżywkę wygładzającą. Preparat zawiera w swoim składnie krzem i silikon, które wypełniają ubytki w płytce, nadając idealną gładkość. Czasem bezbarwna emalia po wyschnięciu staje się matowa, wówczas możesz polakierować paznokcie bezbarwną odżywką wzmacniającą. Kosmetyk stosuj co 3-4 dni.

2. Łamiące, kruszące, rozdwajające się paznokcie.
Obetnij je możliwie jak najkrócej. Nałóż na płytki odżywkę z ceramidami, witaminą C, prowitaminą B6, wapniem i białkiem pszenicy. Wapń i białko wzmacniają i natłuszczają słabą płytkę, a witaminy i ceramidy nawilżają. Lakier najlepiej rozprowadzaj co 2-3 dni.

3. Matowe paznokcie.
Paznokcie wymasuj gumową polerką, która przywraca połysk i poprawia ukrwienie. Następnie polakieruj je bezbarwną odżywką nabłyszczającą. Przede wszystkim uchroni ona przed przebarwieniami a dzięki zawartości m.in. włókien Lycra i nutri-kreatynie odbudowuje zewnętrzną warstwę płytki a także nadaje jej blask. Zabieg powtarzaj co 3-4 dni.

Aby zapobiec ponownemu pojawieniu się powyższych problemów, bezpiecznie jest stosować odżywkę jako bazę pod lakier do paznokci nawet jeśli płytka jest mocna i nie wymaga specjalnej kuracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *