Manikiur francuski

Piękne paznokcie są nagrodą za trud włożony w starannie wykonany manikiur frsancuski. Aby uzyskać zadawalający efekt, należy pamiętać o tym, aby odcień lakieru zawsze współgrał z wybranym strojem. Manikiur french od wielu lat niewychodzący z mody możesz samodzielnie wykonać w domu.


paznokcie manicure francuski paznokcie manicure french

1. Przed nałożeniem koloru, musisz zawsze pamiętać o nałożeniu bazy. Jest on w formie przeźroczystego lakieru, który zwiększa przyczepność emalii oraz zabezpiecza naturalną płytkę paznokcia przed przebarwieniami. Dodatkowo wzbogacony jest w wapno i witaminy, dzięki czemu może służyć jako odżywka wzmacniającą.

2. Po wyschnięciu lakieru podkładowego, nałóż cienką warstwę właściwej emalii. Lakier do frenchu powinien mieć delikatny kolor np perłowy, blado różowy lub transparentny.

3. Uzbroj się w cierpliwość. Dopiero po wyschnięciu lakieru, możesz przejść do następnego etapu. Mowa o przyklejaniu papierów szablonów, które pomocne są w malowaniu równej białej końcówki paznokcia.

4. Przyklej szablony a końcówki paznokci pomaluj dobrze kryjącym białym lakierem.

5. Nie czekając aż wyschnie biała emalia, ostrożnie zdejmij szablony.

6. Na koniec, nałoż na całość paznokcia drugą warstwę tego samego lakieru, który użyłaś przed pomalowaniem białej końcówki.

paznokcie manicure manikiur francuski oryginalny manikiur francuski

Na tym etapie praca jest zakończona. Jeśli jednak chcesz przykryć nierówności białego lakieru lub uzyskać ciekawszy efekt, namaluj brokatem cienką kreskę. Dłuższy efekt uzyskasz, jeśli po wyschnięciu lakieru brokatowego pokryjesz płytki paznokciowe warstwą lakieru utwardzającego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *