Fryzury młodzieżowe

Od zawsze młodzież kreowała modę. Tak też wygląda w kwestii fryzur a starsi podporządkowują się tym trendom. Mogą podążać za ich śladem lub modyfikować styl według swoich upodobań.

Fryzury dla nastolatek można wyróżnić na podstawie 4 rodzai cięć:

– styl country, charakteryzuje się asymetrycznym cięciem włosów. Grzywka fantazyjnie przycięta, jeden bok włosów dłuższy drugi krótszy to są cechy które go wyróżniają.

– popkultura, inaczej zwane awangardowe, są to cięcia dla nastolatek odważne i ścinane według różnej długości. Uwydatniają piękne rysy twarzy i odsłaniają ją.

– styl freestyle – dozwolone jest wszystko, włosy mocno wycieniowane, ułożone według własnych upodobań tworzące naturalny nie ład. Najlepiej prezentujący się na włosach kręconych.

– standard, ten typ fryzur obejmuję wszystko, co pojawiało się dotychczas w świecie fryzjerstwa. Stylowe upięcia, boby, cięcia proste bez cieniowań. Przykładowo włosy do ramion nieco krótsze z tyłu niż z przodu. Fryzury idealne dla naturalnie prostych włosów.

Modne Fryzury młodzieżowe nie powinny być wyzywające, ich zadanie to podkreślenie naturalnego piękna. Cięcia dla nastolatek mają byź zwiewne, lekkie i według uznania podkreślone świetlistym kolorem a zarazem zwariowane i pełne ekspresji.

Na topie są upięcia i różne sploty włosów: warkocze, kłosy, warkoczyki. Idealnie sprawdzają się na każdą okazję, świetnym rozwiązaniem są dla długich włosów w czasie upałów.

Kilka pomysłów na fryzury dla młodych dziewczyn:

włosy krótkie
* powywijane końce – nanieś na wilgotne włosy piankę. Susząc je, modeluj na okrągłej szczotce. Kierując strumień powietrza suszarki od dołu, wywiń końcówki pasm na zewnątrz. Włosy utrwal lakierem a nałożoną odrobiną ilości żelu rozwichrz fryzurę.

włosy półdługie
* kontrastowa gra – czyli prosta, gładka grzywka i romantyczne fale. Włosy wysusz, na boku zrób przedziałek. Pasma zaczesz gładko nad lewym uchem i wepnij spinkę. Grzywkę rozprostuj i wymodeluj na okrągłej szczotce. Pozostałe pasma podziel na kilka cienkich i skręcaj lokówką. Fryzurę utrwal nabłyszczającym lakierem.

włosy długie
* kontrolowany nieład – Na jeszcze wilgotne włosy nanieś odrobinę żelu w sprayu. Grzywkę zaczesz na bok. Podczas suszenia modeluj włosy za pomocą szczotki szkieletowej, podnosząc je od nasady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *