Fryzury komunijne

fryzury na komunie dla dziewczynki

Pierwsza Komunia Święta dla każdego dziecka jest ważnym przeżyciem. Jest to uroczystość katolicka, w której dziecko po raz pierwszy przyjmuję pierwszą Eucharystię.
W tym dniu dziewczynki ubierane są w białe suknie przypominające niczym ślubne a chłopcy w eleganckie garnitury. Zwyczaj ten pomału zanika i owe stroje zastępuję się Albami.
Nie można jednak zapomnieć o fryzurze. Małe damy zazwyczaj do tego czasu zapuszczają włosy by w ten dzień zachwycać pięknymi długimi lokami, kokiem lub upięciem włosów. Z chłopcami jest mniejsze pole do popisu, włosy zaczesane na bok, lekko nastroszone lub krótko obcięte.
Fryzury komunijne w porze wiosennej są głównym tematem mam które szykuje dziecko do tej uroczystości. Sprawdźcie jakie w tym roku są modne i na co powinniśmy zwrócić uwagę w doborze odpowiedniego uczesania.

Koki komunijne

Jest to najwygodniejsza fryzura a zarazem bardzo elegancka i wytworna. Idealna dla dziewczynek o długich i półdługich kosmykach. Włosy można ozdobić naturalnymi bądź sztucznymi kwiatkami, spinkami lub opaską. W polskim zwyczaju podstawową ozdobą włosów jest wianek najczęściej z białych sztucznych kwiatków i koralików.

fryzury komunijne koki fryzury komunijne koki z lokami fryzury komunijne koki fryzury komunijne koki z lokami

Loki komunijne

Ta fryzura komunijna dla dziewczynek jest jedną z najbardziej popularnych uczesań w tym dniu. Każda dziewczynka marzy o pięknych, długich i gęstych puklach. Uczesanie te można wykonać samemu w domu za pomocą lokówki, papilotów lub wałków do włosów a jeśli nie czujemy się na tyle umiejętni skorzystajmy z usług fryzjerskich. Pamiętajmy jednak, że włosy dziecka są bardzo delikatne i zwróćmy uwagę na kosmetyki utrwalające fryzurę. Wybierajmy te przeznaczone szczególnie do włosów dziecięcych, a jeśli nie mamy do takich dostępu to do włosów cienkich i delikatnych. Aby Loki utrzymały swoją sprężystość przez cały dzień, przed nakręceniem nałóżmy na włosy piankę utrwalającą skręt włosa a na koniec stylizacji spryskajmy je mgiełką lub lakierem utrwalającym fryzurę.( źródło: http://fryzury.qever.com/fryzury-komunijne/ )

fryzury komunijne loki fryzury komunijne loki

Fale komunijne

Każda mama wie, że są różne rodzaje włosów. Jedne z tendencją mocno kręcąca a drugie mocno odporne na każdy zabieg próbujący utworzyć skręt włosa. I tak samo jest z dziećmi. Na jednych włosach za pierwszym podejściem uda się utworzyć piękne puszyste loki lub fale a na kolejnych z natury prostych lekko falowane. Rada jest taka, jeśli dziecko ma z natury proste ciężkie włosy spróbujmy połączyć je z lekkim upięciem z tyłu głowy, włosy nabiorą lekkości. Nakręcając włosy wybierajmy cieńsze pasma dzięki czemu skręt włosa dłużej utrzyma się. Im loki cieńsze tym lżejsze, co się wiąże z ich dłuższą trwałością.

fryzury komunijne fale łatwe fryzury na komunie fale

Fryzury komunijne z warkoczami

Warkocze to najgorętszy trend tego roku. Modne są niemalże w każdym wariancie, wplecione w kok, zaplecione na boku w kłos lub splecione na boku z luźno puszczonymi pasmami. Jest to dziewczęca fryzura pasująca idealnie do każdego typu włosów i urody.

fryzury na komunie dla dziewczynki łatwe fryzury na komunie warkocze fryzury komunijne warkocze łatwe fryzury na komunie warkocze

Fryzury komunijne chłopięce

Z chłopcami w tym przypadku jest mniejszy problem niż z dziewczynkami, co nie oznacza że nic nie musimy robić w tym kierunku. Oczywiście, można zostawić włosy naturalnie ułożone, krótko obcięte ale co w przypadku jeśli chłopiec ma dłuższe włoski z grzywką? Przedstawiamy kilka prostych fryzur.

fryzury na komunie dla chłopaka łatwe fryzury na komunie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *